Často kladené otázky

Čo je HIGH - TECH tréningová metóda s technológiou EMS?

Je to najmodernejší spôsob svalovej stimulácie, ktorý spočíva v stimulácii svalov bez zbytočnej záťaže kĺbov a šliach (nevyužívajú sa ťažké tréningové pomôcky). Táto metóda zapája priečne a hladké svaly, tkz. povrchové a hlbšie svaly, ktoré sú prostredníctvom impulzov zaktivované k činnosti.

Prečo si mám zvoliť túto tréningovú metódu?

Ide o metódu, ktorá precvičuje všetky partie tela súčasne v rovnakej miere a intenzite. Pri konvenčných metódach nie je možné precvičiť všetky partie tela v tak krátkom čase a ani súčasne. Oproti klasickým metódam cvičenia je HIGH – TECH tréning schopný v priebehu 20 minút precvičiť všetky svalové partie tela do hĺbky, čím je účinnejší a do veľkej miery šetrí čas potrebný na cvičenie.

Môže sa táto metóda kombinovať s inými typmi cvičení?

Áno, závisí však od individuálnych potrieb a schopností klienta, ale samozrejme je možné uvedenú metódu kombinovať s rôznymi inými metódami.

Postačuje 20 minút 2-krát do týždňa?

Áno, táto frekvencia cvičení úplne postačuje, aby ste dosiahli viditeľné výsledky vo veľmi krátkom čase.

Môžem cvičiť aj každý deň?

Nie, pretože tak ako aj pri konvenčných metódach (klasickom cvičení) je potrebné svaly nechať zregenerovať.

Budem mať svalovicu?

Áno, po takto intenzívnom cvičení je pravdepodobné, že sa v priebehu 24 – 48 hodín dostaví „svalovica.“

Čo si musím zo sebou priniesť?

K dispozícii od nás dostanete tréningové oblečenie, ktoré si môžete zakúpiť alebo Vám ho zapožičiame. Ďalej máte k dispozícii uterák a nápoj pred tréningom a bezprostredne po ňom. Postačuje ak si so sebou prinesiete iba veci osobnej potreby.

Môžem jesť tesne pred tréningom?

Nie, najlepšie je ak zjete potraviny bohaté na uhľohydráty najneskôr 1-2 hodiny pred tréningom.

Je možné meniť silu a intenzitu cvičenia?

Áno, intenzitu cvičenia je možné individuálne meniť podľa potrieb konkrétneho klienta.

Je možné prostredníctvom HIGH-TECH tréningu schudnúť?

Áno, a to prostredníctvom špeciálne zvolených programov, ktoré su zamerané na zrýchlenie metabolizmu a na prekrvenie podkožného tkaniva. Okrem dosiahnutia zníženia hmotnosti bude pre Vás vedľajším pozitívnym efektom aj zníženie prejavov celulitídy a vypnutie pokožky.

Je možné používať HIGH-TECH metódu pri rehabilitácii?

Áno, je to ideálny spôsob rehabilitácie, pretože táto metóda nezaťažuje kĺby a šlachy. Je to metóda, ktorá je už dávno využívaná v medicíne práve pri rehabilitáciách.

Môžem využívať tento tréning aj počas tehotenstva?

Počas tehotenstva nie, ale je ideálnym spôsobom na formovanie, spevnenie postavy a odstránenie celulitídy práve po pôrode.

V akom časovom horizonte môžem očakávať viditeľné výsledky?

Po pár cvičeniach je možné cítiť zlepšenie a po 3.-6. cvičení sa dostavujú prvé viditeľné výsledky. Popri pravidelnom cvičení a správnom upravení stravy je možné dosiahnuť ešte lepšie a rýchlejšie výsledky.