Často kladené otázky

1. AKO FUNGUJE LASEROVÁ DEPILÁCIA ?

Ochladená hlava laserového prístroja ( 0,5 až -4 ) je priložená na oblasť, ktorá má byť depilovaná. Laserový lúč uvoľní energiu v zlomku sekundy, vnikne do korienka ( folikulu) chĺpku a definitívne ho zničí. Z takéhoto korienka už nový chĺpok nevyrastie. Laser svojím pôsobením reaguje s farbivom chĺpka, zahreje chĺpok na extrémne vysokú teplotu a takto ho spáli . Chĺpok sa po niekoľkých dňoch z korienka uvoľní a vypadne.

2. BEZPEČNOSŤ A VÝHODY DIÓDOVÉHO LASERU MILESMAN ?

Diódový laser Milesman je upravený tak, aby každý typ pokožky ( svetlá, tmavá aj opálená pokožka ) dosiahol optimálne výsledky. Diódový laser má chladenú hlavu ( 0,5 až -4 stupne), ktorá má chladiaci účinok na kožu, čím sa stáva depilácia bezbolestnou. Ochladzuje kožu pred , v priebehu a po depilácii. Nadstavenie laseru je veľmi presne špecifikované, aby bolo možné stanoviť presnú hustotu do folikuly a zároveň nadstaviť typ pleti. Týmto sa optimalizuje účinok depilácie. Diódový laser Milesman je vybavený všetkými certifikátmi pre bezpečnosť.

3. AKÝ JE POSTUP PRI LASEROVEJ DEPILÁCII ?

Zóna , ktorá má byť depilovaná, musí byť dôkladne zbavená ochlpenia ( žiletkou ) v deň, keď podstúpite laserovú depiláciu. Označí sa presná silueta depilovaného miesta. Na miesto, ktoré má byť depilované sa nanesie chladiaci gel. Ako preventívne opatrenie sa pri každej depilácii používajú ochranné okuliare. Po týchto úkonoch sa môže začať s depiláciou. Dĺžka depilácie závisí od oblasti a množstva chĺpkov. ( napr. horná pera – 5 min., dolné končatiny 50 min.)

4. AKO PREBIEHA RAST CHĹPKA ?

Veľmi dôležitou skutočnosťou pri podstúpení depilácie je vysvetlenie rastu chĺpka. Je zaujímavé, že nie všetky chĺpky rastú v rovnakom čase. Rast chĺpka prechádza fázami : rastová , prechodná a kľudová. Doba trvania jednotlivých fáz závisí od konkrétnej oblasti časti tela.

5. KOĽKO JE POTREBNÝCH OPAKOVANÍ LASEROVE DEPILÁCIE ?

Laserom je odstránený iba chĺpok v tzv. aktívnej ( rastovej) fáze. Počet – percento korienkov v aktívnej fáze ( 20 % – 30 %)je rôzne na jednotlivých častiach tela. Vzhľadom na túto skutočnosť je dôležité pochopiť, že pokiaľ sa chceme zbaviť ochlpenia v danej oblasti, musíme podstúpiť niekoľko ošetrení v pravidelných intervaloch. Pri použití diódového laseru Milesman sa počet opakovaní laserovej depilácie pohybuje v rozmedzí 5-8 ošetrení v závislosti od rastu chĺpkov a depilovanej oblasti. Rozmedzie medzi jednotlivými ošetreniami je 4 – 12 týždňov v závislosti od ošetrovanej oblasti.

6. ČO SA STANE PO OŠETRENÍ ?

Vo väčšine prípadov je laserová depilácia sprevádzaná miernou kožnou reakciou, ktorá zmizne počas niekoľkých hodín. Je to reakcia na teplo, ktoré bolo spôsobené laserom. Po ošetrení sa použije chladiaci krém a môžete pokračovať vo svojich obvyklých aktivitách. Pri veľmi citlivých typoch pokožky môže prísť k dočasnej zmene pigmentácie kože, ktorá sa však automaticky vráti späť.

7. KEDY SA NESMIE ROBIŤ DEPILÁCIA LASEROM ( KONTRAINDIKÁCIE ) ?

U ľudí, ktorým sa tvoria hypertrofické a keloidné jazvy. V prípadoch častého, alebo akútneho výskytu herpetickej infekcie na depilovanej časti. Minimálne 1 mesiac pred laserovou depiláciou sa nesmú používať spôsoby, kde prichádza k vytrhnutiu chĺpka( depilácia voskom, pinzetou….). 6 mesiacov po celkovom užívaní liekov Roaccutan, Isotretinoin,Tigason, Neotigason ( liečba akútnych foriem akné ) 6 mesiacov po absolvovaní CO2 laseru, Dermobrazia ( na depilovanej oblasti ) V prípade lokálneho používania retinoidov, alebo bieliacich prípravkov ( vysadiť minimum 1 týždeň pred depiláciou ) Na miestach, ktoré majú tetovanie Počas tehotenstva alebo dojčenia sa laserov depilácia neodporúča